Strona Główna Aktualności Cele działania Dotacje Urzędów Pracy
Dotacje Urzędów Pracy PDF Drukuj
Środa, 02. Grudzień 2009 11:33

• Dotacje mogą otrzymać osoby bezrobotne, które do tej pory nie korzystały z dotacji środków Funduszu Pracy lub innych Funduszy Publicznych na podjęcie innej działalności gospodarczej lub rolniczej. Typ działalności może być dowolny.
• Dokumenty aplikacyjne należy złożyć do Powiatowego Urzędu Pracy
• Firma musi działać, co najmniej 12 miesięcy.

Fundusze z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki dz. 6.2
• Bezzwrotna dotacja na założenie firmy w wysokości około 40 tys. złotych
• Przyznawaniem środków finansowych dla przyszłych firm zajmują się lokalne instytucje np. firmy szkoleniowe, uniwersytety, instytuty. One określają, jakiego typu przedsiębiorstwa są dofinansowane.
• Pomoc z tego programu może uzyskać każdy pod warunkiem, że nie prowadził działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
• Aby otrzymać dofinansowanie należy wziąć udział w cyklu szkoleń.
• Po otrzymaniu dotacji, działalność trzeba prowadzić minimum 12 miesięcy
• Otrzymaną dotacje można przeznaczyć na inwestycje i zakup środków trwałych. W ramach dotacji otrzymuje się również wsparcie pomostowe,  które można przeznaczyć na ZUS.

FUNDACJA SŁAWPOL  PRAKTYCZNIE POMAGA OTWORZYĆ WŁASNĄ FIRMĘ , TAKŻE PRZEZ INTERNET ORAZ DORADZA JEJ PRZEZ PIERWSZE DWA LATA DZIAŁALNOŚCI  NIEODPŁATNIE - DLA CZŁONKA FUNDACJI SŁAWPOL.

KONTAKT: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   tel 604-399-321